Koronavírus si v našom regióne začína vyberať prvé obete, aj keď zatiaľ iba ekonomické. Spoločnosť PPS Group oznámila, že od 15. apríla do konca júla prepustí všetkých svojich 736 zamestnancov. Spolu s nimi je ohrozená aj práca agentúrnych pracovníkov a živnostníkov. O prácu v strojárňach tak príde viac ako tisíc ľudí. Informovala o tom TASR v článku uverejnenom v Denníku E.

Vedenie spoločnosti svoj krok prerokovalo s vedením odborov a hromadné prepúšťanie už spoločnosť ohlásila aj na úrade práce. Prácu v PPS-ke prerušia vo štvrtok 9. apríla.

PPS Group tak reagovala na núdzový stav, sprísnené opatrenia vrátane možnosti úplného odstavenia ekonomiky, neistotu v oblasti vývoja svetovej ekonomiky a zníženie objednávok na obdobie 2. a 3. štvrťroku 2020 v objeme viac ako o 25 percent.

Vedenie PPS Group spoločne s odborármi vyzvali vládu, aby neodkladne prijala legislatívu, ktorá by umožnila zavedenie režimu „kurzarbeit“ v rozsahu navrhovanom ministrom hospodárstva (60/20/20), nakoľko je to opatrenie, ktoré podľa názoru sociálnych partnerov umožní udržať konkurencieschopnosť strojárskych firiem voči ich konkurentom z ostatných krajín východnej a strednej Európy.

ms

Ilustračné foto: PPS Group