Rekordných sedemdesiatsedem prípadov nového koronavírusu pribudlo v okrese Detva v utorok 10. novembra. Ide o prírastok zachytený v utorok PCR testami.

Sedemdesiatsedem prípadov je na taký okres, akým je Detva priveľa, veď pri pohľade na celoslovenskú štatistiku sme sa zaradili na piate miesto za okresy Prešov, Žilina, Martin a Bratislava. Na celom Slovensku pritom v utorok pribudlo 2058 prípadov nového koronavírusu, pričom laboratóriá urobili 12 891 testov. Podiel pozitívnych bol 16 percent. Pribudlo tiež ďalších 24 úmrtí na covid-19.

Podľa našich informácií je najväčšie ohnisko nákazy v okrese v hriňovskom Domove dôchodcov, ktorý patrí pod Banskobystrický samosprávny kraj, kde by malo byť viac ako 40 klientov a zamestnancov nakazených novým koronavírusom.  

„Domov dôchodcov a Domov sociálnych služieb Hriňová je od včerajšieho dňa (10. novembra) v karanténe, ktorú nariadil regionálny úrad verejného zdravotníctva. Prebehlo tu PCR testovanie, ktoré zachytilo pozitívne prípady tak medzi klientmi, ako aj medzi zamestnancami zariadenia,“ povedala krajská hovorkyňa Lenka Štepáneková. Ku konkrétnym číslam sa vedenie kraja vyjadrovať nechce, pretože počty nakazených sa ešte môžu meniť. „Situácia je však pod kontrolou a Banskobystrický samosprávny kraj postup koordinuje s regionálnym úradom verejného zdravotníctva,“ doplnila hovorkyňa. Do tohto zariadenia kraj už doručil aj karanténne balíčky s ochrannými prostriedkami.

(ms)